Výlet Olomouc a Brno, 6.B a 9. třída (M. Bartošová)

21.05.2019

Dne 21. 5. jsme se společně vydali na výlet do Moravského krasu. Navštívili jsme Punkevní jeskyně a známou propast Macochu. Zážitkem byla plavba na loďkách se zajímavým výkladem průvodců a jízda lanovkou. V pozdním odpoledni 6.B čekal výtvarný workshop v Muzeu moderního umění v Olomouci. Žáci si vyslechli příběh, který se stal námětem obrazu Mystické zasnoubení sv. Kateřiny Alexandrijské. Pod vedením zkušeného lektora třída experimentovala s expresivním přepisem obrazu a pokusila se vytvořit jeho abstraktní varianty. Deváťáci si shrnuli výklad dějin výtvarného umění na české scéně v expozici s názvem Století relativity. Večer jsme se ubytovali v turistické chatě kousek od Olomouce. Druhý den jsme po brzké snídani odjeli do Brna. Šesťáci se zájmem shlédli aktuální výstavu Tajemná Indonésie. Bylo možné vidět obrovské rituální totemy, iniciační masky, symbolické zdobení těla, kamenné rituální sekery a mnoho dalšího. Devátá třída si předem domluvila vědecký workshop v Mendeliániu s názvem Atraktivní svět genetiky. Po přednášce o zakladateli genetiky Johanu Gregorovi Mendelovi a animovaném výkladu z molekulární biologie žáci izolovali DNA banánu. Po obědě jsme objevovali historické krásy Brna. Zmoklí a šťastní jsme se večer vrátili v pořádku domů.