Výlet Posázaví, 1. B (I. Sedláková)

22.06.2016

Odměnou za celý školní rok byl plánovaný celodenní výlet do Posázaví. Ráno jsme se sešli u školy, pěšky jsme se přesunuli do Strašnic k vlaku, který nás dovezl do Senohrab. Po žluté turistické stezce jsme se vydali směrem k řece Sázavě. Po cestě jsme si zahráli jednoduché hry, takže to nebylo vůbec dlouhé. Došli jsme ke zřícenině hradu Hláska, který Josef Lada často maloval ve svých obrázcích. U řeky na nás čekal pan převozník, který nás převezl do Zlenic. Tam jsme si v penzionku Sázavka zahráli přehazovanou a také jsme si dali kuřízek s bramborem a limonádu. Cestu zpátky jsme opět na druhém břehu Sázavy odstartovali nanukem a po červené jsme pokračovali proti proudu řeky do Senohrab zase na vlak. Cesta to byla skutečně hezká. A také dlouhá. Našlapali jsme určitě 10 kilometrů.