Výlet a příspěvek do Ekocentra Huslík,
6.A (K. Gavendová)

20.12.2021

V prosinci jsme vybrali peníze za vánoční výrobky, které jsme vytvořili v rámci vánočních dílen a rozhodli se peníze darovat. Všichni jsme si tím připomněli, že Vánoce jsou o možnosti udělat něco pěkného i pro druhé. Vybrané peníze jsme chtěli darovat osobně, a proto jsme se sešli 20.12. v 7:00 před školou a vydali se na poměrně dlouhý výlet. Nejdříve jsme přijeli vlakem do Poděbrad, kde jsme prošli kolonádu a přes město jsme se dostali k Labi, odkud začínala naučná stezka Skupice-Huslík. Po stezce jsme se vydali do Ekocentra Huslík, kam jsme se rozhodli peníze darovat. Po necelých 5 kilometrech jsme dorazili na místo. Paní z ekocentra se nám věnovala celou hodinu. Povídala nám o zraněných zvířatech, které v ekocentru zachránili, proč se zvířátka do ekocentra dostávají a jako „třešničku na dortu“ jsme měli možnost si pohladit třítýdenní divoké selátko jménem Chrochtík. Nepohladili jsme si jen Chrochtíka, ale i krásného a trochu akčního hada. Po návštěvě nás čekala cesta zpět. Byli jsme trochu vymrzlí, a někteří i trochu unavení, ale muselo se šlapat. Cestou zpět jsme si prohlédli soutok Labe a Cidliny, koupili si dobroty na vánočních trzích v Poděbradech a vyrazili vlakem směr Praha. Před školu jsme přijeli kolem půl čtvrté unavení. Vždyť jsme ušli kolem 10 kilometrů!!!