McDonalds Cup, 1. stupeň (M. Šmída)

20.04.2023

Další sportovní úspěch pro naši školu získali mladší žáci na fotbalovém turnaji McDonalds Cup na hřištích SK Slavia. Nejprve se do bojů o pohár zapojil výběr 3. tříd, který ve čtvrtek 20. 4. zahájil svou účast zápasy ve skupině, kde porazil všechny soupeře včetně největšího favorita z Edenu (4:2) a postoupil do vyřazovací fáze. Tam nejprve jednoznačně přehrál tým ze ZŠ Hostýnská a následovalo semifinále opět s Edenem. Tentokrát už štěstí přálo soupeřům a díky neuznanému gólu jsme prohráli těsně 2:1. Nadšení našich borců to ale nezlomilo a v boji o bronzovou medaili jednoznačně zvítězili nad ZŠ Jakutská a získali skvělý úspěch a třetí místo. Celkovým vítězem turnaje se stal domácí favorit z Edenu.
Před rokem náš tým získal první úspěch postupem do Pražského finále a i letos si naši borci navázali na loňské výborné výkony. Držme palce tomuto výběru našich 3. tříd a těšme se na další turnaje, určitě neřekli poslední slovo.
Sportu zdar a fotbalu zvláště!